Sincan pansiyon ve Sincan pansiyonları tanıtımlarının yapıldığı, {{il}}, Ankara, Sincan pansiyon ve Sincan pansiyonlar hakkında fiyatların, fotoğrafların, rezervasyon imkanının sunulduğu sayfa.

Sincan Pansiyonları

Laleleri ile ünlü bir Ankara ilçesi: SincanSincan Pansiyonları ve Sincan Pansiyon Fiyatları

Laleleri ile ünlü bir Ankara ilçesi: Sincan

Sincan Pansiyonları Sincan, başkent Ankara'nın ilçelerinden biridir. Etimesgut, Yenimahalle, Kazan, Polatlı ve Ayaş ilçeleri ile komşu olan Sincan toplam 35 mahalleden oluşmaktadır. Sincan, Ankara merkeze 27 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Bulunduğu bölge itibariyle, İç Anadolu Bölgesi'ndeki pek çok yer gibi Ankara Sincan da eski bir yerleşim yeridir. Yapılan araştırmalar sonucunda Sincan'da Selçuklu dönemine ait kalıntılara ulaşılmıştır. Yazılı kaynaklarda ise Sincan ismi ilk olarak İstanbul-Bağdat tren yolunun açılması ile geçmektedir. Devlet Demiryolları arşivindeki kaynaklara göre bu tarihte Sincan ufak bir köydür.

İpek Yolu'na yakın bir konumda olması nedeniyle Sincan tarih boyunca önemli bir yer olmuştur. Sincan'ın kelime anlamı ise “'mutlu, canlı insanlar yurdu”'dur.

Cumhuriyet'in ilk yıllarında Sincan, Ankara'daki örnek köylerden biri olarak belirlenmiştir ve Romanya ve Bulgaristan'dan yaklaşık 100 göçmen aile Sincan'a yerleştirilmiştir. Tipik bir göçmen köyü haline gelen Sincan, bu yıllardan sonra özellikle de tren ve karayollarının üzerinde olması sayesinde hızlı bir gelişim göstermiştir.

Ankara Sincan için önemli bir dönüm noktası da ilçeye organize sanayi bölgesinin açılması olmuştur. Hizmet sektöründe önemli bir ekonomik değer üreten ve çevredeki pek çok ilçenin ihtiyacını karşılayan Sincan, organize sanayi bölgesi ile birlikte sanayi üretiminde de büyük bir ivme kaydetmiştir. Sincan Organize Sanayi Bölgesi'nde günümüzde pek çok yerli ve yabancı firmanın fabrikası bulunmaktadır.

Sincan denince akla ilk gelen şeylerden biri de laledir. Romanya'dan ve Bulgaristan'dan göçüp Sincan'a yerleşen aileler Türkiye'ye gelirken yanlarında lale tohumları getirmişler ve bundan sonra da Sincan laleleri ile meşhur bir yer olmuştur. İlçede her yıl lale festivali düzenlenmektedir. Aynı zamanda ilçe merkezinde Lale Meydanı bulunmaktadır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın